ПРОЕКТ „JOINT VOLUNTEERING FOR A SAFER LIFE – ROBG 332“

За проекта:
СЪВМЕСТНО ДОБРОВОЛЧЕСТВО ЗА ПО-БЕЗОПАСЕН ЖИВОТ (JVSL) е проект, предназначен да подобри готовността за извънредни ситуации в трансграничната зона на Румъния и България. Регионът е изложен на редица свързани с времето, геофизични и антропични фактори, рискове. Въпреки че съществуват структури за реагиране при извънредни ситуации и съответното законодателство, то се признава от местните, държавните и международните органи, че им липсва достатъчен капацитет. Ефективното управление на риска изисква изграждане на капацитет в общността.
Целта на проекта е да подобри теоретичната и практическата готовност на доброволческите звена за спешно реагиране и подобряване на координацията и ефективната реакция в случай на бедствие в трансграничната зона. Това ще бъде постигнато чрез изграждане на специализиран обществен център за обучение на доброволци в с. Белица, община Тутракан. Обучителният център ще бъде първият по рода си на Балканския полуостров, който предоставя пълната гама от удобства, необходими за настаняване, класни сесии и практически обучения. Избраното място ще предлага тренировъчни и спортни съоръжения, водни и горски площи, където ще бъдат симулирани катастрофални събития. Ще бъде закупено допълнително оборудване за допълване на съществуващото.
Партньори по проекта:
  • Община Тутракан – водещ партньор
  • Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ към МВР, Република България
  • Инспекторат за извънредни ситуации, Република Румъния
  • Национална асоциация на доброволците в Република България
Дейности по проекта: 
  • Дейност 1 «Управление на проекта»
  • Дейност 2 «Анализ на риска в трансграничния регион»
  • Дейност 3 «Доставка на специализирано оборудване»
  • Дейност 4 «Разработване на съвместна програма за обучение на доброволци»
  • Дейност 5 «Изграждане на Обучителен център за доброволци в община Тутракан»
  • Дейност 6 «Провеждане на обучения»

Стойност на проекта: 998 815,75 €, от които:
• 85% – съфинансиране от Европейския фонд за регионално развитие;
• 15 % – национално и собствено съфинансиране.

Период на изпълнение: 12.09.2018 г. – 11.09.2021 г. (3 години)

Проектът е финансиран от програма Interreg – VA-Romania – Bulgaria /ROBG – 332

Процедура за избор на изпълнител с публична покана

Национална асоциация на доброволците в Република България, в изпълнение на Проект ROBG – 332 JOINT VOLUNTEERING FOR A SAFER LIFE, финансиран по Програма за трансгранично сътрудничество ИНТЕРРЕГ V-A Румъния – България 2014-2020 публикува процедура за избор на изпълнител с публична покана с предмет  „Осигуряване на транспорт за нуждите на Национална асоциация на доброволците в Република България»

Срокът за подаване на оферти е 20.01.2022г. ДОКУМЕНТИ ЗА УЧАСТИЕ ОТ ТУК Документи за участие може да бъдат намерени в настоящата обява и на сайта на Европейски информационен портал – https://www.eufunds.bg

Процедура за избор на изпълнител с публична покана

ПРОЕКТ – ROBG – 332 JOINT VOLUNTEERING FOR A SAFER LIFE Национална асоциация на доброволците в Република България, в изпълнение на Проект ROBG – 332 JOINT VOLUNTEERING FOR A SAFER LIFE, финансиран по Програма за трансгранично сътрудничество ИНТЕРРЕГ V-A Румъния – България 2014-2020 публикува процедура за избор на изпълнител с публична покана с предмет „Осигуряване на почистване, пране, доставка на храна, изработване и доставка на рекламни материали и осигуряване на транспорт за нуждите на Национална асоциация на доброволците в Република България с три обособени позиции: Обособена позиция 1 „Предоставяне на услуги по почистване, пране и доставка на храна за провеждане на обучения в Учебен център – село Белица, община Тутракан“; Обособена позиция 2 „Изработване и доставка на рекламни материали“; Обособена позиция 3: „Осигуряване на транспорт“.

Срокът за подаване на оферти е 06.12.2021г. Документи за участие може да бъдат намерени в настоящата обява и на сайта на Европейски информационен портал – https://www.eufunds.bg/bg/node/8892 Документи за участие

Процедура за избор на изпълнител с публична покана

Национална асоциация на доброволците в Република България, в изпълнение на Проект ROBG – 332 JOINT VOLUNTEERING FOR A SAFER LIFE, финансиран по Програма за трансгранично сътрудничество ИНТЕРРЕГ V-A Румъния – България 2014-2020 публикува процедура за избор на изпълнител с публична покана с предмет „Осигуряване на почистване, пране, доставка на храна, изработване и доставка на рекламни материали и осигуряване на транспорт за нуждите на Национална асоциация на доброволците в Република България с три обособени позиции: Обособена позиция 1 „Предоставяне на услуги по почистване, пране и доставка на храна за провеждане на обучения в Учебен център – село Белица, община Тутракан“; Обособена позиция 2 „Изработване и доставка на рекламни материали“; Обособена позиция 3: „Осигуряване на транспорт“.

Срокът за подаване на оферти е 06.12.2021г. Документи за участие може да бъдат намерени в настоящата обява и на сайта на Европейски информационен портал – https://www.eufunds.bg/bg/node/8892

Процедура за избор на изпълнител с публична покана

Проект ROBG – 332 JOINT VOLUNTEERING FOR A SAFER LIFE, финансиран по Програма за трансгранично сътрудничество ИНТЕРРЕГ V-A Румъния – България 2014-2020 публикува процедура за избор на изпълнител с публична покана с предмет „Осигуряване на почистване, пране, доставка на храна, изработване и доставка на рекламни материали и осигуряване на транспорт за нуждите на Национална асоциация на доброволците в Република България с три обособени позиции: Обособена позиция 1 „Предоставяне на услуги по почистване, пране и доставка на храна за провеждане на обучения в Учебен център – село Белица, община Тутракан“; Обособена позиция 2 „Изработване и доставка на рекламни материали“; Обособена позиция 3: „Осигуряване на транспорт“.
Срокът за подаване на оферти е 06.12.2021г. Документи за участие може да бъдат намерени в настоящата обява и на сайта на Европейски информационен портал – https://www.eufunds.bg/bg/node/8892     Документи за участие

Реализирани дейности по проекта

В периода 10-14.10 група от петима наши доброволци преминаха специализирано международно обучение, съвместно с румънски доброволци. То беше проведено в учебен център на румънската пожарна в гр. Констанца в рамките на проект ROBG 332″Съвместно доброволчество за по-безопасен живот“, финансиран по Програма за трансгранично сътрудничество ИНТЕРРЕГ V-A Румъния – България 2014-2020. Целта на обучението е подобряване на трансграничния капацитет за реакция на доброволните формирования.
   
           През периода 18.07-22.07.2022г. в с.Белица, община Тутракан се проведе последното от международните обучения на български и румънски доброволци в рамките на проект ROBG 332 „Joint Volunteering for a Safer Life“, финансиран от програма Interreg V-A Romania-Bulgaria. Обученията са организирани съвместно от НАДРБ и Главен Инспекторат за Извънредни Ситуации на Румъния, а преподавателите са осигурени от ГД ПБЗН и Академията на МВР. Доброволците се запознаха с потенциалните рискове от мащабни бедствия и възможностите за оказване на взаимопомощ в трансграничния регион между България и Румъния. Освен това преминаха през теоретична и практическа подготовка по различни теми, сред които горски пожари, наводнения, издирване и спасяване и други.
 
           През периода 04.07-08.07.2022г. в с.Белица, община Тутракан се проведе петото от общо 6 предвидени международни обучения на български и румънски доброволци в рамките на проект ROBG 332 „Joint Volunteering for a Safer Life“, финансиран от програма Interreg V-A Romania-Bulgaria. Обученията са организирани съвместно от НАДРБ и Главен Инспекторат за Извънредни Ситуации на Румъния, а преподавателите са осигурени от ГД ПБЗН и Академията на МВР. Доброволците се запознаха с    потенциалните рискове от мащабни бедствия и възможностите за оказване на взаимопомощ в трансграничния регион между България и Румъния. Освен това преминаха през теоретична и практическа подготовка по различни теми, сред които горски пожари, наводнения, издирване и спасяване и други.
 
     През периода 20.06-24.06.2022г. в с.Белица, община Тутракан се проведе поредното от предвидените 6 международни обучения на български и румънски доброволци в рамките на проект ROBG 332 „Joint Volunteering for a Safer Life“, финансиран от програма Interreg V-A Romania-Bulgaria. Обученията са организирани съвместно от НАДРБ и Главен Инспекторат за Извънредни Ситуации на Румъния, а преподавателите са осигурени от ГД ПБЗН и Академията на МВР. Доброволците се запознаха с   потенциалните рискове от мащабни бедствия и възможностите за оказване на взаимопомощ в трансграничния регион между България и Румъния. Освен това преминаха през теоретична и практическа подготовка по различни теми, сред които горски пожари, наводнения, издирване и спасяване и други.
 
   
          През периода 06.06-10.06.2022г. в с.Белица, община Тутракан се проведе третото от общо 6 предвидени международни обучения на български и румънски доброволци в рамките на проект ROBG 332 „Joint Volunteering for a Safer Life“, финансиран от програма Interreg V-A Romania-Bulgaria. Обученията са организирани съвместно от НАДРБ и Главен Инспекторат за Извънредни Ситуации на Румъния, а преподавателите са осигурени от ГД ПБЗН и Академията на МВР. Доброволците се запознаха с   потенциалните рискове от мащабни бедствия и възможностите за оказване на взаимопомощ в трансграничния регион между България и Румъния. Освен това преминаха през теоретична и практическа подготовка по различни теми, сред които горски пожари, наводнения, издирване и спасяване и други.
 
 
           През периода 16.05-20.05.2022г. в с.Белица, община Тутракан се проведе второто от общо 6 предвидени международни обучения на български и румънски доброволци в рамките на проект ROBG 332 „Joint Volunteering for a Safer Life“, финансиран от програма Interreg V-A Romania-Bulgaria. Обученията са организирани съвместно от НАДРБ и Главен Инспекторат за Извънредни Ситуации на Румъния, а преподавателите са осигурени от ГД ПБЗН и Академията на МВР. Доброволците се запознаха с потенциалните рискове от мащабни бедствия и възможностите за оказване на взаимопомощ в трансграничния регион между България и Румъния. Освен това преминаха през теоретична и практическа подготовка по различни теми, сред които горски пожари, наводнения, издирване и спасяване и други.
0
    0
    Вашата Количка
    Вашата количка е празнаВърнете се в магазина